ocal.org.pl

ocal.org.pl

Inne

 

Inne

Istnieje wiele innych możliwości noclegowych. Jedną z nich są akademiki i schroniska młodzieżowe. Koszt noclegu w takim miejscu jest niewielki, ale i standardy nie są też najlepsze. Opcje te najczęściej wybierane są przez osoby młode, które pragną podróżować, spędzać czas ze znajomymi i poznawać nowe osoby. Dopiero z wiekiem stajemy się bardziej wymagający i pragniemy spędzać czas w bardziej luksusowych miejscach.

 

Najtańszą opcją jest nocleg pod namiotem. Nie jest on jednak odpowiedni dla wszystkich, ponieważ niesie ze sobą wiele niedogodności. Problemem jest sam transport namiotu, który mało nie waży; brak możliwości skorzystania z łazienki, a także fakt, że śpimy na dworze, a więc grozi nam chłód i insekty. Osoby rządne wrażeń i dobrze czujące się w otoczeniu natury bardzo docenią tę formę noclegu. Nic nas nie kosztuje i czujemy się niezależni od nikogo. Nie musimy również użerać się z sąsiadami z pokoju obok lub głośnymi lokatorami sąsiedniego domku.

Ostatnio bardzo popularne staje się również nocowanie u osób poznanych w Internecie. Istnieją liczne strony, na których osoby mogą dodać ogłoszenie, w których oddają do dyspozycji swoje mieszkanie lub pokój na nocleg. Niektórzy nie oczekują nic w zamian, inni zazwyczaj chcą niewiele. Atutem tej opcji jest fakt, iż mieszkamy u kogoś, kto zna dane miasto jak własną kieszeń. Możemy zatem liczyć na poradę jakie miejsca warto odwiedzić. Korzystanie z usług takich stron pozwala nam podróżować za niewielkie pieniądze, ale także poznawać wielu interesujących ludzi.

Prze zdecydowaniem się na nocleg u któregoś z użytkowników warto jednak przejrzeć jego profil i sprawdzić jakie widnieją tam o nim opinię. Niestety w każdym miejscu w Internecie istnieją oszuści, dlatego też musimy być uważni.

Artykuł dzięki: